Katolicki bojkot IKEI

Grudzień 24, 2008

Szwedzkie media zajęły się akcją podjętą na stronie internetowej polskiego kwartalnika „Fronda”, wzywającego do bojkotu sklepów IKEA. Jako pierwszy doniósł o tym dziennik „Svenska Dagbladet” zamieszczając tekst pt. „Katolicy chcą bojkotować IKEA w Polsce”.

Szwedzkie media przypominają, że hasło bojkotu proponowane przez „Frondę” – „Jestem katolikiem – nie kupuję w IKEA” – ma być odpowiedzią na pokazanie pary gejów w najnowszym katalogu szwedzkiego domu meblowego „IKEA Family Live”. Katalog, wydrukowany w nakładzie 1,2 mln egzemplarzy, zawiera m.in. prezentację 20 rodzin i ich potrzeb w dziedzinie urządzenia mieszkań. Wśród nich jest para gejów. Kolportaż rozpoczęto w Polsce 17 listopada.

„Fronda” uznała katalog za propagowanie związków homoseksualnych !!!

Sztokholmski dziennik pisze, że – jak dowiedział się w zarządzie IKEA Polska – jeszcze żaden z siedmiu magazynów koncernu nie zanotował spadku obrotów. Niewielkie poparcie dla bojkotu przewiduje Greg Czarnecki – jeden z aktywistów „Kampanii przeciwko homofobii”, z którym kontaktowała się „Svenska Dagbladet”. Jego zdaniem „obecnie Polacy już akceptują istnienie homoseksualistów.” To stwierdzenie dziennik wybija nawet tłustym drukiem.

Sytuacja pod tym względem jest odmienna niż za czasów rządu Jarosława Kaczyńskiego – pisze gazeta i ponownie przytacza opinię Czarneckiego, który uważa, że premier Donald Tusk stara się usunąć etykietę, jaką Polsce przyczepiono za granicą, gdzie nasz kraj uważa się za „prowincjonalny”. Co nie oznacza, że rząd akceptuje wszystkie postulaty środowisk homoseksualnych – konkluduje dziennik.

Akcję podjętą przez „Frondę” przeciwko IKEA odnotowuje też ogólnokrajowy dziennik „Dagen”, będący nieoficjalnym organem Kościoła luterańskiego. Informują też o niej regionalne stacje telewizyjne, dzienniki w całym kraju w wydaniach internetowych, kanały radiowe, internetowe portale informacyjne, a nawet takie wydawnictwa jak „Codzienna Gazeta Handlowa”.

źródło: www.wood-furniture.biz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: