Używane meble hotelowe – to jest duży biznes

Grudzień 26, 2008

Używane meble hotelowe, to jest duży biznes w USA. Scott Zawitz, właściciel Fort Pitt Furniture w Chicago, jest osobą, z którą jest się bardzo trudno skontaktować.   

Przeważnie jest on w podróży po całym kraju. Kupuje on meble z hoteli, które przechodzą modernizację lub likwidują działalność. Zakupione meble przewozi do swojej hurtowni w Chicago, aby je sprzedać. Jego klientami są hotele i motele o niższym standardzie, domy starców, kościoły, dekoratorzy domów. Jednym z największych klientów jest stacja telewizyjna HGTV. Pokazuje ona, jak za małe pieniądze urządzić, wyremontować dom. Cokolwiek zostanie niesprzedane, jest wystawiane na sprzedaż publiczną.   Np. za armoire w sklepie trzeba zapłacić 3-4 tys. dolarów. Tutaj można kupić tę szafkę za jedyne 199 $. Bar i szafa na telewizor (entertainment center) z St. Regins kosztuje w normalnym sklepie ok. 6000 $. W Fort Pit  można to kupić za 399 $ – w dobrym stanie.

 

Dziadek obecnego właściciela firmy rozpoczął ten biznes 30 lat temu. Pierwsze meble zakupił on z hotelu Fort Pitt w Pitsburgu. On i jego przyjaciel zaczynali jako kontraktorzy budowlani ( drobne roboty budowlane). Kiedy pracowali w innym hotelu, zobaczyli jak jakaś firma kupuje hotelowe meble. Więc i oni zdecydowali się zająć handlem używanymi meblami. Kiedy zakupili pierwsze meble, chcieli sprzedawać je prosto z pokojów hotelowych.                                                                                                    

Scott Zawitz wyjaśnia, jak działa jego biznes. On negocjuje z właścicielami  ceny mebli, jego pracownicy opróżniają hotelowe pokoje. Kupuje on rocznie meble z 3-5 tysięcy pokojów. Obsłużył on kilka znakomitych hoteli, jak np.: The Trump International Hotel i St. Regis Hotel w Nowym Jorku, Four Seasons Hotel w Bostonie, Chase Park Plaza Hotel w St. Louis. Zawitz mówi, że każda transakcja jest inna. Meble, które on kupuje to: tapczany, krzesła, bieliźniarki, zestawy stołowe, armoires, łóżka, stoliki nocne, stoły, lampy stojące, meble biurowe. Oni również kupują i sprzedają materace, pościel, telewizory, lodówki, dywany, wieszaki ścienne. Odkąd  większość hoteli zmienia meble co 10 lat, nic nie jest naprawdę stare, chociaż niektóre przedmioty są uszkodzone. Zawitz mówi, że używane materace ożywiają biznes, na przykład podwójny materac sprzedawany jest w jego firmie za 75 $ ( nowy kosztuje kilkaset dolarów). 

Meble, które on sprzedaje są produkowane przez kilka najbardziej markowych firm w USA i w Europie, np: Stiffel, Drexel, Thomasville. Wiele z tych mebli było specjalnie zaprojektowanych i mają granitowe blaty. Większość mebli tapicerowanych została wykonana z najlepszej jakości tkanin.  Fort Pitt bardzo często oferuje specjalne ceny na całe pokoje. Zawitz zaprasza kupujących do częstego odwiedzania jego hurtowni. Zawitz mówi, że to jest dobry, a nawet bardzo dobry biznes. W ciągu ostatnich 5 lat firma powiększyła się kilkakrotnie.

 

Ta szafka w sklepie kosztuje 3-3,5 tys. $. Tutaj można ją kupić za 399 $

Więcej informacji o firmie: www.fortpittfurniture.com

 

źródło: www.wood-furniture.biz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: