Wietnamczycy wybierają meble z importu

Grudzień 29, 2008

 Wietnamskie meble z litego drewna są konkurencyjne na tamtejszym rynku, ze względu na niskie ceny. Ale rodzimi konsumenci w Wietnamie ciągle preferują meble z importu, chociaż meble importowane są droższe od wietnamskich o około 20-30  procent.

Pomimo tej sytuacji, wietnamski przemysł meblowy się rozwija. W ostatnim roku (2007) Wietnam wyeksportował meble na kwotę 1,56 miliarda dolarów USA. To było o 12% więcej, niż w roku 2006. Wietnamskie wyroby z drewna były sprzedawane do ponad 90 krajów. Wietnam importuje meble głównie z Chin, Malezji, Tajwanu i Włoch.

Wietnamczycy kupują meble z importu nie ze względu na jakieś szczególne ich właściwości. Wyposażenie domu w meble importowane podnosi status jego właściciela. Inną ważną przyczyną, dla której wietnamscy klienci wybierają meble z importu, jest ich lepsza jakość. Np. meble wypoczynkowe z Singapuru lub Tajwanu są pokryte lepszymi materiałami. Szczególnie skóry użyte do produkcji mebli są dużo lepszej jakości, niż skóry stosowane przez wietnamskich producentów.

Nguyen Ton Quyen, szef   Zrzeszenia Producentów  Wyrobów z Drewna i Leśnictwa, zauważa, że cła na meble drewniane z importu zostaną obniżone, kiedy Wietnam w pełni zintegruje się ze światową gospodarką. Ale to będzie oznaczać, że konkurencja na wietnamskim rynku mebli  jeszcze się zwiększy.

źródło: www.wood-furniture.biz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: