MEBELPLAST S.A. – „Marka dla najlepszych”

Luty 13, 2009

10 grudnia 2008 roku w dzienniku Rzeczpospolita ukazał się ranking najcenniejszych polskich marek „Marka dla najlepszych”.

W jego tegorocznej, piątej, edycji w klasyfikacji głównej najbardziej wartościowych i najmocniejszych marek ujęto 330 pozycji. Wśród nich po raz pierwszy znalazła się marka MEBELPLAST, którą wyceniono na 19,6 mln zł, uplasowała się ona tym samym na 298. pozycji.

W kategorii produktów niespożywczych MEBELPLAST zajął 36. pozycję w rankingu mocy marki.

Badanie przeprowadził Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Presspublica. Wzięło w nim udział 1200 osób powyżej 15. roku życia. Respondenci pytani byli o spontaniczną i wspomaganą znajomość marki, o to czy poleciliby ją innym oraz czy sami używają bądź planują zakup produktów danej marki. Badani oceniali też jakość, cenę i prestiż wybranych marek.

Ranking najcenniejszych polskich marek  wskazuje zatem, że firma Mebelplast jest postrzegana jako „strong brand” na rynku i kojarzy się z prestiżem oraz wysoką jakością.

11 grudnia 2008 roku w dodatku do dziennika „Puls Biznesu” opublikowano  wyniki rankingu „Filary polskiej Gospodarki”. Ranking ma na celu promowanie najlepszych firm w poszczególnych regionach Polski, nagradza ich działalność na rzecz rozwoju lokalnego. Ranking przygotowuje Redakcja „Puls Biznesu” wraz z międzynarodową wywiadownią gospodarczą Dun and Bradstreet.

Filary Polskiej Gospodarki to firmy, które wyróżniają się dobrymi wynikami finansowymi uzyskanymi dzięki uczciwej i transparentnej działalności oraz sprawnie reagują na potrzeby regionu i wykazują się wrażliwością społeczną.

MEBELPLAST zajął trzecią pozycję wśród firm w województwie warmińsko-mazurskim.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. W pierwszym z nich renomowana wywiadownia gospodarcza Dun and Bradstreet przygotowała na podstawie wskaźników ekonomicznych listę firm z każdego województwa. W kolejnym etapie odbyło się głosowanie mieszkańców regionu, którzy oddawali swoje głosy za pomocą SMS-ów oraz poprzez stronę http://www.filary.pb.pl. Swoje głosy oddawali również przedstawiciele lokalnych władz, organizacje biznesowe, stowarzyszenia oraz lokalne media.

 

www.wood-furniture.biz
ciekawostki meblowe____ wood – furniture.biz: MEBELPLAST S.A. – „Marka dla najlepszych”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: